[ec id="5"]
 

Czy Facebook zamierza zdominować rynek ofert pracy?

Zaktualizowano: 23 lis 2020

W tym artykule opowiem Ci o nowej funkcjonalności wprowadzonej przez Facebooka w zakresie rekrutacji. Dowiesz się jak i gdzie umieszczać oferty pracy, aby były one widoczne dla kandydatówJakieś 1,5 roku temu Facebook testowo wprowadził nową opcję, zakładkę - #OFERTY #PRACY. Wówczas tylko niektóre firmowe fapage otrzymały taką funkcjonalność.


Kilka tygodni temu zauważyłem, iż ta funkcja już jest standardowo dostępna na wszystkich naszych firmowych kontach, tak więc ta funkcja powinna być dostępna już dla wszystkich biznesowych użytkowników (może jedynie wymagać ustawienia odpowiedniego szablonu).


Czyżby Facebook zamierzał zmonopolizować kolejny obszar biznesu?


Przetestowałem tę funkcjonalność na kilkunastu ogłoszeniach i muszę stwierdzić, iż ma to sens i warto z tej opcji korzystać.

Jak to działa i dlaczego warto z tej funkcjonalności korzystać?


  • Jest to darmowa opcja, oferta pracy wyświetla się przez okres 29 dni.

  • Oferta pracy jest bardzo łatwa w dodaniu, jeśli masz przygotowane treść i zdjęcie, to jej umieszczenie zajmuje dosłownie kilka minut.

  • Szablon do umieszczenia jest bardzo prosty, po prostu wklejasz całą treść ogłoszenia.

  • Dzięki określeniu lokalizacji możesz dotrzeć do osób w pobliżu wskazanego miejsca.

  • Możesz w łatwy sposób #promować #ofertę #pracy, dzięki czemu zwiększysz jej zasięg.

  • Możesz stworzyć formularz składający się z 3 pytań, na które kandydat jest zobowiązany udzielić Ci odpowiedzi.

  • Otrzymujesz powiadomienia, że ktoś aplikował na ofertę na Messengera i maila jeśli wpiszesz adres mailowy.

 

Jakie są słabe strony?


  • Nie otrzymujesz C.V. od kandydata, tylko odpowiedzi na trzy pytania.

  • Spływ aplikacji jest umiarkowany, faktem jest, iż przetestowałem to na kilkunastu specjalistycznych stanowiskach, przy niższych kwalifikacjach powinno być lepiej.

  • Promowanie ofert pracy jest ograniczone wyłącznie do lokalizacji – brak dodatkowych parametrów, chociaż akurat to można doprecyzować z pozycji Managera Reklam.

Znając możliwości Facebooka i Instagrama z pewnością jego rola w poszukiwaniu pracowników będzie cały czas rosła, więc warto tymi narzędziami na poważnie się zainteresować.

 

Jak krok po kroku umieścić ofertę pracy dowiesz się z mojego kursu #Tajniki #Skutecznej #Rekrutacji na #Facebooku" gdzie na ekranie komputera pokazuję jak krok po kroku dodać ofertę pracy. Link do platformy szkoleniowej poniżej

 

http://vod.proguest.pl/


Jeśli masz jakieś pytania lub coś Cię zaintrygowało w tym artykule, napisz proszę komentarz.


Jeśli uważasz powyższą treść za wartościową udostępnij ten artykuł w mediach społecznościowych.


DODATKOWE MATERIAŁY


1. Zapisz się na bezpłatne szkolenie pt. Tygrysy Sprzedaży - dowiesz się jak zbudować skuteczny zespół handlowców https://bit.ly/jak_miec_skutecznych_handlowcow_webinar


2. Jeśli interesuje Cię temat rekrutacji to zachęcam do dołączenia do grupy - Rekrutacja w Mediach Społecznościowych na Linkedin http://bit.ly/grupa_rekrutacja_linkedin oraz na Facebooku http://bit.ly/grupa_rekrutacja_w_mediach_spolecznosciowych


3. Możesz zakupić na platformie szkoleniowej unikatowy na polskim rynku kurs - Tajniki Rekrutacji na Facebooku. Link do rejestracji na platformie http://vod.proguest.pl/

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie