[ec id="5"]
 

Jak na portalu Linkedin wyszukać właściwe osoby i pozyskać adres mailowy, nie mając konta Premium.

Zaktualizowano: 23 lis 2020

Jeśli jesteś headhunterem lub handlowcem, to te dwa narzędzia, które Ci zaprezentuję w tym artykule, zdecydowanie poprawią Twoją skuteczność w docieraniu do właściwych osób.

Linkedin jest jednym z dwóch obok GoldenLine portalem łączącym społeczność biznesową, w Polsce skupia on prawie 2,5 mln osób, dlatego też stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi do tzw. #headhunting'u, czyli docierania do kandydatów z ofertą pracy oraz do #pozyskiwania #nowych #klientów, a dokładnie do wyszukania odpowiednich osób w firmach. Jeśli nie wiesz z kim należy w danej firmie rozmawiać w konkretnej sprawie, to Linkedin przychodzi z pomocą.


Niezależnie czy jesteś rekruterem, czy handlowcem, to w jednym i drugim przypadku, aby działać skutecznie potrzebujesz dwóch rzeczy:

  • łatwo wyszukać osobę odpowiedzialną za konkretny dział w konkretnej firmie

  • pozyskać do tej osoby adres email. Napisanie wiadomości na Linkedin nie zawsze jest skuteczne, gdyż cześć osób rzadko tu zagląda i nie zawsze jest to pozytywnie odbierane - lepiej napisać maila na adres służbowy

Oczywiście w wyszukiwarce portalu Linkedin możesz wpisać nazwę firmy i sprawdzać po kolei osoby, ale jeśli firma jest globalna, to osób do sprawdzenia może być bardzo dużo, a czas to pieniądz. W przypadku poszukiwania kandydatów standardowa wyszukiwarka jeszcze gorzej się sprawdza, nie daje możliwości nałożenia kilku parametrów na raz, typu kraj, stanowisko i nazwa firmy. Jest to możliwe, tylko w płatnym koncie Premium, które kosztuje 240 zł miesięcznie.


Polecam Ci zatem wyszukiwarkę #X-rey, która umożliwia nałożenie kilku parametrów naraz. Dzięki narzędziu #Xrey możesz wyszukiwać osoby na Linkedin wybierając:


  • kraj

  • wpisać słowo lub określić lokalizację

  • poziom wykształcenia

  • stanowisko

  • słowa które chcesz wykluczyć

  • nazwa obecnego pracodawcy
Jak dodatkowo zdobyć adres mailowy?


Jeśli chcesz skontaktować się z daną osobą to potrzebujesz imiennego adresu e-mail i tutaj polecę Ci inne narzędzie - platformę #hunter, która Ci to umożliwi. Po wpisaniu w wyszukiwarce platformy #hunter nazwy firmy zobaczysz maila różnych osób, dzięki czemu zobaczysz obowiązująca konstrukcję maila. Jeśli zainstalujesz rozszerzenie #hunter do wyszukiwarki chrom, to wystarczy wtedy wejść na stronę firmową, firmy która Cię interesuje, a hunter pokaże dostępne adresy email.


Skąd email hunter ma adresy?


Platforma zbiera adresy ze wszystkich dostępnych zasobów w internecie, jeśli jakiś adres mailowy pojawił się przy jakiejkolwiek okazji w sieci, np. przy ogłoszeniu o pracę, przy artykule, na stronie internetowej, itd. to hunter te wszystkie informacje jest w stanie szybko przeszukać i dzięki temu jest w stanie Ci szybko w zasadzie natychmiast te adresy pokazać.


Jak napisać takiego maila, aby osoba z którą chcesz się skontaktować na niego Ci odpowiedziała napiszę w osobnym artykule.


DODATKOWE MATERIAŁY


1. Zapisz się na bezpłatne szkolenie pt. Tygrysy Sprzedaży - dowiesz się jak zbudować skuteczny zespół handlowców https://bit.ly/jak_miec_skutecznych_handlowcow_webinar


2. Chcesz zgłębić temat w tym zakresie to zapraszam Cię na platformę szkoleniową - po zarejestrowaniu się możesz sprawdzić dostępne szkolenia. Link do platformy http://vod.proguest.pl/272 wyświetlenia0 komentarzy